19 marca, 2020

Najgorszy wirus w natarciu!

Najgroźniejszy wirus w natarciu!!!!
Telefony, maile, prywatne wiadomości – od was moi drodzy, od mediów. Czy koronawirus 2019-nCoV realnie zagraża naszym czworonożnym pupilom? Na chwilę obecną WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) wyklucza tą możliwość. Sytuacja związana z koronawirusem jest bardzo dynamiczna. Daje to także pole do popisu wszystkim trollom, śmieszkom internetowym itp. Musimy jednak brać pod uwagę fakty, a nie spekulacje.
Niejednoznaczny wynik z Hong Kongu jeszcze o niczym nie świadczy, sprawa jest badana, ostrożność zalecana – koniec tematu. Dobrze radzi Grażynka z „Klanu” – myjcie rączki.
Bardzo was proszę jednak o ostrożność jeśli chodzi o innego groźnego wirusa, która przeskakuje z człowieka na człowieka tempem błyskawicy, przenosi się kablami, światłowodami, smsami. To wirus paniki. Jego objawem są puste półki w osiedlowych marketach, dezorientacja i irracjonalne zachowanie. Nie powoduje wzrostu temperatury, ale wzrost cen maseczek jednorazowych i mydła. Wzmaga gorączkę, ale zakupową. Powoduje wzrost nowotworów internetowych jakim są trolle i siewcy fake newsów.
Profilaktycznie zalecam szczepienie ze zdrowego rozsądku i ostrożnego dobierania źródeł informacyjnych, przy wystąpieniu objawów sugeruję radykalne środki – odcięcie kabla od internetu.
Panika i niepotrzebny stres nie jest dobry ani dla nas, ani dla naszych zwierzaków. Apeluję o rozwagę i trzeźwe myślenie.