Pierwszy odcinek z serii rozmów z lekarzami weterynarii przybliżający opiekunom problemy zdrowotne ich pupili. Odcinek dostępny zarówno w formie podcastu jak i filmu na Youtube.

Na pierwszy ogień wywiad z wybitną specjalistką i moją koleżanką: lek. wet Martą Boruczkowską. Wywiad poświęcony jest szeroko pojętym chorobom serca i całego układu krwionośnego.

O moim gościu:

lek. wet. Marta Boruczkowska Tytuł lekarza weterynarii uzyskała na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Aktualnie posiada dwie specjalizacje ukończone w Polsce – Choroby Wewnętrzne Psów i Kotów (Olsztyn) oraz Choroby Zwierząt Nieudomowionych (Warszawa) oraz jedną za granicą – kardiologia – jako absolwentka ESAVS (The European School for Advanced Veterinary Studies) na kierunku Cardiology I – V. Przynależy do Europejskiego Stowarzyszenia Kardiologów Weterynaryjnych ESVC oraz Polskiego Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt PSLWMZ Na co dzień konsultuje w północnej i środkowej Polsce głównie pacjentów kardiologicznych i pulmonologicznych oraz zwierzaki cierpiące na nadciśnienie Standardowym pacjentem w gabinecie jest „kaszlący pies lub kot” 🙂

Jej specjalnością jest echokardiografia oraz ultrasonografia przezklatkowa płuc.

Organizuje również szkolenia, warsztaty oraz webinaria z kardiologii, pulmonologii i nadciśnienia dla studentów oraz lekarzy weterynarii w Polsce i za granicą.

Aktualnie pracuje w Gdańsku nad otwarciem Specjalistycznego Centrum Weterynaryjnego „Łapa na Pulsie”, gdzie opiekę znajdą zarówno pacjenci kardiologiczni, pulmonologiczni , jak i cierpiący na inne jednostki chorobowe sięgające dalszych dziedzin interny.

Po godzinach prowadzi konta na Instagramie:

@ vet.cardio.life – gdzie pokazuję życie lekarza weterynarii od zaplecza oraz

@ lapa.na.pulsie – gdzie można zobaczyć krok po kroku jak powstaje zakład leczniczy dla zwierząt.

[spreaker type=player resource=”episode_id=45228458″ width=”100%” height=”200px” theme=”dark” playlist=”false” playlist-continuous=”false” autoplay=”false” live-autoplay=”false” chapters-image=”true” episode-image-position=”right” hide-logo=”false” hide-likes=”false” hide-comments=”false” hide-sharing=”false” hide-download=”true”]