O mnie

 

11407193_1600557830185292_4295742396093017360_n (1)

Nazywam się Przemysław Łuczak. Jestem absolwentem Wydziału Medycyny weterynaryjnej w Olsztynie. Od 2013 roku czynnie zajmuje się leczeniem zwierząt towarzyszących, a szczególnym obiektem moich zainteresowań zostały zwierzęta określane mianem „egzotycznych”. Moja praktyka obejmuje zarówno gady i płazy jak i gryzonie i zajęczaki, jeśli jednak problem dotyczyć będzie bezkręgowców, myślę, że również damy sobie z tym radę.
Wszystko zaczęło się jeszcze w liceum od kilku sztuk straszyków australijskich, następnie potoczyło się już lawinowo poprzez ptaszniki, jaszczurki, węże, jeże, świnki morskie i króliki 🙂 Moją pasję rozwijałem już na studiach, prowadząc zajęcia na fakultecie z gadów, organizując liczne konferencje jako prezes olsztyńskiego oddziału IVSA, a także prowadząc- niestety już nieistniejący portal o pajęczakach egzotycznych Bestiae.pl.
Doświadczenia, z tymi jakże nietypowymi pacjentami nabywałem w ogrodzie zoologicznym w Gdańsku i Warszawie, a także w renomowanej przychodni „Salvet”, której chyba nie trzeba przedstawiać. W życiu zawodowym miałem także przyjemność realizować się jako lekarz w przychodni „Pulsvet” i lecznicy „Ogonek” współpracując z krajową czołówką lekarzy jeśli chodzi o małe ssaki egzotyczne. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieliłem się z czytelnikami portalu e-lecznica.pl, a także na łamach czasopisma „Zeszyty terrarystyczne”.
Miałem przyjemność dzielić się swoją wiedzą na licznych konferencjach, sympozjach i szkoleniach, zarówno na większych i mniejszych eventach.
Obecnie jestem w trakcie drugiej specjalizacji „Choroby zwierząt futerkowych”. Prywatnie interesuję się grafiką i historią antyczną, lubię też książki z gatunku horror, thriller, sf, fantasy.
Strona na której jesteś to moje podejście do weterynarii, nie tylko z zakresu ciekawych przypadków, ale też moje przemyślenie o etyce tego zawodu, o realiach pracy w Polsce. Znajdziecie tu sporo artykułów poruszających zagadnienia związane z etyką, prawidłowymi i nieprawidłowymi relacjami na linii zwierzę człowiek. Niektóre moje stwierdzenia i porównania mogą być szokujące, czasem może coś delikatnie przejaskrawię – trudno  Wszystko by zwierzakom żyło się lepiej
mail: egzoovet@gmail.com